Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Łysienie to proces, który dotyka coraz więcej z nas. Niewłaściwa dieta, stres, kwestie genetyczne – możliwych przyczyn jest wiele, ale efekt taki sam. Zapewne wielu z nas próbowało walczyć z tym procesem za pomocą szamponów czy suplementów, których efekt był jednak znikomy. Łysienie to bardziej skomplikowana rzecz, jednak nie oznacza to, że nie ma na nią sposobu.

Sprawdzony sposób na łysienie

Problem z łysieniem można rozwiązać za pomocą rewolucyjnego narzędzia, jakim jest mikropigmentacja skóry głowy. To skuteczna i sprawdzona metoda, która szybko przynosi oczekiwane rezultaty. W tym miejscu postaramy się omówić pokrótce cały proces oraz udzielić odpowiedzi na nurtujące wiele osób kwestie.

Czym jest mikropigmentacja medyczna?

To bezinwazyjny zabieg, podczas którego w naskórek wprowadza się pigment za pomocą cienkiej igły. Oczywiście pigmenty są specjalnie przetestowane, aby wykluczyć to, że mogą powodować alergie. Taki zabieg potrafi zatuszować ubytki we włosach oraz poprawić nasz wygląd, jak i samopoczucie. Nie możemy bowiem zapominać o efekcie psychologicznym – kiedy wyglądamy dobrze, lepiej czujemy się we własnym ciele. Mikropigmentacja medyczna sprawdza się w przypadku takich rodzajów łysienia, jak łysienie androgenowe, plackowate, bliznowaciejące, a także wtedy, kiedy ubytki włosów są spowodowane przebytą chorobą. Pigment jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta, a efekty zabiegu utrzymują się przez około dwa lata. Zabieg trwa godzinę, czasem nieco dłużej. Wiele tu zależy od konkretnego przypadku.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Możemy uznać że tak, ponieważ jest to nieinwazyjna czynność. U niektórych osób mogą wystąpić ewentualnie niegroźne i krótkotrwałe podrażnienia skóry głowy – niektóre osoby są bardziej wrażliwe niż inne. Czy efekty utrzymują si ę przez długi czas? Zdecydowanie tak, choć po 2-3 latach pigment może blednąć. Wtedy powtarzamy zabieg, aby wzmocnić kolor i sytuacja znowu wraca do normy, a my czujemy się świetnie i jesteśmy zadowoleni z naszego wyglądu. Tak więc mikropigmentacja skóry głowy jest świetną i nowoczesną metodą, z pewnością warto z niej skorzystać.

Leave a Reply