Planujesz roboty ziemne na posesji? Wybierz usługi minikoparką!

Prowadzenie wykopów na posesji nie musi być trudne i czasochłonne. Wystarczy skorzystać z usług firm oferujących usługi minikoparką!

Roboty ziemne na posesji można prowadzić tradycyjnie, czyli z użyciem łopat, ale o wiele efektywniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z nowoczesnych maszyn przeznaczonych do tego celu. Na niewielkich posesjach, gdzie nie ma potrzeby prowadzenia skomplikowanych prac, najlepiej sprawdzają się minikoparki. W Oleśnicy roboty ziemne oferuje http://koparkaolesnica.pl/.

prace ziemne oleśnica

Minikoparka – najlepsza przy drobnych robotach ziemnych

Minikoparki to koparki hydrauliczne wyróżniające się masą eksploatacyjną wynoszącą do 15 ton. Ich konstrukcja jest podobna do zwykłych koparek – posiadają podwozie gąsienicowe, lemiesz i mechanizm kolumny obrotu wysięgnika. Przede wszystkim wykonuje się nimi roboty ziemne, ale również mogą być wyposażone w inne komponenty jak nożyce, widły.

Ze względu na swoje kompaktowe wymiary, minikoparki najlepiej nadają się do prowadzenia drobnych robót ziemnych, na przykład takich jak:

• wykopy takie jak wykopy pod instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, przyłącza prądowe, baseny,
• wykonywanie nasypów,
• niwelacje terenu,
• przygotowanie terenu pod budowę,
• stabilizacja gruntu.

Wszystkie te roboty ziemne można wykonać szybko i sprawnie z użyciem minikoparek, które mogą bez problemu dojechać nawet na mniejsze posesje, gdzie duże urządzenia nie mają dostępu.

usługi minikoparką oleśnica

Wynajem minikoparki czy usługi minikoparką?

Minikoparki nie trzeba kupować na własność, aby wykonać nią niezbędne roboty ziemne. Można również zdecydować się na jej wynajem albo na usługi minikoparką świadczone przez profesjonalne firmy.

Do obsługi minikoparki nie potrzeba specjalnych uprawnień – warto jednak zaznaczyć, że z takiej usługi nie można skorzystać w każdej firmie zajmującej się wynajmem sprzętu.

Korzystniejszym wyborem dla osób, które nie mają doświadczenia w obsłudze minikoparki, jest zdecydowanie się na usługi minikoparką, czyli na wynajęcie jej wraz z obsługą przez doświadczonego operatora z uprawnieniami. Usługi minikoparką zleca się wtedy zgodnie z planowanymi pracami, a operator wykonuje je szybko, sprawnie i dokładnie.

Nie trzeba także martwić się o transport – maszyna będzie dowieziona i odebrana przez firmę wynajmującą.

Ile kosztuje wynajem minikoparki?

Minikoparkę możemy wynająć w bardzo atrakcyjnych cenach. Jedna godzina pracy sprzętu to koszt około 110 złotych netto. Za jeden dzień liczony jako 8 roboczogodzin klient zapłaci około 630 złotych netto.

Gdy roboty ziemne mają być prowadzone z dala od siedziby firmy wynajmującej urządzenie, do kosztu zamówienia należy doliczyć także dodatkowy koszt transportu.

Leave a Reply