Rehabilitacja i fizjoterapia dzieci

Osiągnięcie jak najlepszych wyników w postępie rehabilitacji i fizjoterapii dziecięcej jest ściśle związane z jak najszybszym zdiagnozowaniem schorzenia.

Rehabilitacja dzieci

Nie zawsze schorzenie, wada wrodzona lub nawet nabyta u dziecka objawia się natychmiast po urodzeniu. Często trwa to jakiś czas, a zauważane jest, dopiero gdy dziecko według przyjętych norm nie rozwija się prawidłowo. Lekarz diagnozujący dolegliwość również nie zawsze zaleci odpowiednią rehabilitację, co powoduje nieraz nieodwracalne zmiany.

Wiele ośrodków rehabilitacyjnych w kraju zajmuje się głównie dziećmi starszymi natomiast nasza firma stawia na rehabilitację już od narodzin. Rozpoczęcie rehabilitacji i fizjoterapii w jak najwcześniejszym momencie sprawi, że dziecko dorastając będzie przyzwyczajone do codziennych ćwiczeń i nie będzie odczuwało dyskomfortu, wzrosną szanse na zatrzymanie lub cofnięcie choroby, a w najgorszym wypadku – można liczyć na znaczną poprawę w wykonywaniu codziennych czynności i lepszego radzenia sobie w życiu dorosłym.

rehabilitacja dzieci gdańsk

Fizjoterapia dzieci

Bardzo istotną sprawą jest również fizjoterapia u dzieci, która jako terapia wspomagająca rehabilitację zaskakująco dobrze jest przez najmłodszych odbierana.
Preferowane terapie to:
– NDT Bobath,
– Thera Suit,
– Kinesio Taping
i wiele innych.
Wszystkie metody terapii opracowane zostały przez wysokiej klasy specjalistów w danej dziedzinie.

Na artykuł o tematyce zdrowia i nie tylko zapraszamy również na https://blog-zdrowie.pl/

Leave a Reply