Jak zorganizować godny pogrzeb?

Nie ma znaczenia ile lat miała zmarła osoba, chorowała czy zmarła nagle – na śmierć najbliższych nigdy nie jesteśmy gotowi. Niestety w tym trudnym okresie trzeba zająć się prozaicznymi czynnościami związanymi z organizacją pogrzebu.

Formalności związane z pogrzebem

Najważniejszym dokumentem, który należy uzyskać jest karta zgonu wystawiona przez lekarza. W przypadku śmierci w szpitalu wystawia ją lekarz prowadzący, gdy śmierć nastąpi w domu wypisuje ją lekarz pogotowia ratunkowego. Dopiero po jej otrzymaniu można przystąpić do kolejnych czynności.

Pierwszą sprawą jest przetransportowanie zwłok z miejsca zgonu do kostnicy miejskiej. Może wykonać to tylko firma pogrzebowa dysponująca odpowiednimi zezwoleniami i przystosowanymi samochodami, tzw. karawanami.

W dalszej kolejności trzeba załatwić:

• akt zgonu w USC,
• miejsce pochówku na cmentarzu,
• mszę świętą w określonym obrządku lub mistrza ceremonii w przypadku pogrzebu świeckiego,
• trumnę i ubranie lub urnę w przypadku kremacji,
• wieńce,
• klepsydry i ich rozwieszenie.

To wszystko zajmuje dużo czasu, a pogrzeb najczęściej odbywa się w ciągu 7 dni od śmierci. Dodatkową kwestią jest koszt pogrzebu, nie każdy w danym momencie dysponuje odpowiednią gotówką.

Usługi pogrzebowe

W obliczu śmierci osoby bliskiej najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług zakładu pogrzebowego, który zgodnie ze wskazówkami najbliższych załatwi wszystkie formalności i przygotuje godne pożegnanie najbliższej osoby.

Takie usługi oferuje zakład pogrzebowy www.pogrzebykaminscy.pl, dodatkowo oferuje on zorganizowanie pogrzebu bezgotówkowego, w ramach zasiłku pogrzebowego wynoszącego 4 tys. zł. To bardzo dobre rozwiązanie w nagłych sytuacjach. Poza standardowymi usługami formalnymi obejmuje ona wykonanie wieńców, wydrukowanie klepsydr, czasami także oprawę muzyczną.

Zakres usług poszczególnych zakładów pogrzebowych może bardzo się różnić, warto wybrać ten, który oferuje usługi kompleksowe i dokonać ich selekcji.

1 Comment

  1. kliknij tutaj

    4 sierpnia 2020 at 15:55

    Na tej stronie tez pisza o tej firmie

Leave a Reply