Ile wynosi zasiłek pogrzebowy i jak go uzyskać?

Zasiłek pogrzebowy to świadczenie społeczne, którego wypłatą zajmuje się odpowiednia instytucja państwowa. Gdy ktoś z naszych bliskich umrze, możemy ubiegać się właśnie o wypłatę wspomnianego zasiłku. Jednak należy pamiętać, że w zależności od tego, gdzie była ubezpieczana dana osoba, od tej instytucji państwowej otrzymamy pieniądze na pogrzeb. Zatem ile obecnie wynosi zasiłek pogrzebowy oraz w jaki sposób możemy go uzyskać?

Zasiłek pogrzebowy dużą pomocą podczas organizowania pochówku

Zdecydowanie organizacja pogrzebu nie należy do przedsięwzięć łatwych, w szczególności jeżeli zmarła bliska nam osoba. Bardzo często jest to przedsięwzięcie, które przerasta możliwości wielu osób pogrążonych w żałobie.

Ponadto pogrzeb bardzo często nie jest tani i dlatego warto skorzystać z pomocy państwa, które oferuje nam w takich sytuacjach zasiłek pogrzebowy. Jeżeli osoba zmarła była rolnikiem, zasiłek pogrzebowy jest wypłacany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W pozostałych przypadkach takie świadczenie wypłaca nam Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie wspomniane świadczenie wynosi do 4000 zł. Aby uzyskać wspomniane pieniądze, należy ponieść koszty związane z pochówkiem i kolejno przedstawić wszelkie rachunki w odpowiedniej jednostce ZUS, nie później niż w ciągu 12 miesięcy od dnia śmierci ubezpieczonego.

Pozwól sobie pomóc – zaufaj profesjonalistom

Z pewnością pogrzeb w szczególności bardzo bliskiej nam osoby to dla wielu na tyle traumatyczne przeżycie, że tak naprawdę nie mamy głowy do tego, aby jeszcze decydować się na pobranie zasiłku pogrzebowego oraz wypełnianie wszelkich dokumentów z tym związanych. Bardzo często w takich sytuacjach ludzie nie myślą o takim zasiłku, jednak jest to dla wielu ważne, ponieważ koszty pogrzebu bardzo często przerastają możliwości wielu osób.

Dlatego jeżeli w naszej rodzinie zdarzą się pogrzeby, powinniśmy pamiętać, że istnieje takie świadczenie i nam przysługuje. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie dopełnić wszelkich formalności, warto w tym zakresie zaufać profesjonalistom. Na rynku istnieją przedsiębiorstwa, które pomagają ludziom właśnie w takich sytuacjach. Z pewnością zasiłek pogrzebowy pomoże nam uzyskać zakład pogrzebowy Heron, który na rynku działa już od wielu lat i posiada bardzo duże doświadczenie w tym zakresie. Dzięki temu nie będziemy już musieli martwić się o jakiekolwiek formalności.

2 komentarze

  1. Memorial

    22 stycznia 2020 at 11:41

    Wiele zakładów oferuje też bezgotówkowe rozliczenie pogrzebu właśnie z zasiłku pogrzebowego

  2. u nas w firmie

    4 sierpnia 2020 at 15:54

    U nas w firmie w Grudziądzu rozliczamy tak każdy pogrzeb. Zawsze trzeba mieć środki żeby wyłożyć z portfela i pomóc rodzinie. Zapraszamy

Leave a Reply