Jakie zabawki dla dwulatka wybrać?

Dziecko w wieku dwóch lat przechodzi czas intensywnego rozwoju pod względem ruchowym, manualnym, społecznym i intelektualnym. Wszelkie zabawki dla dzieci, jakie w tym czasie podsuwamy swoim maluchom powinny taki rozwój wspomagać. W jaki sposób wybierać te akcesoria oraz jakie konkretne zabawki mogą to być?

Wysoka jakość i bezpieczeństwo

Rynek zalewa fala niskiej jakości chińskich zabawek, których elementy i tworzywo są niebezpieczne dla dziecka. Chociaż kolorowe i przyciągające wzrok, bardzo szybko się psują i rozpadają, tym samym powodując stratę wydanych na nie pieniędzy. Znacznie lepiej jest więc zainwestować w markowe, atestowane zabawki dla dwulatka, które można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w sieci. Można o nich także przeczytać na blogu.

zabawki dla dwulatka

Jakie zabawki będą najlepsze?

Należy zadbać o zrównoważony rozwój wszystkich sfer. Maluch ma ogromną potrzebę ruchu, więc w wieku dwóch lat może próbować już korzystać z takich akcesoriów jak skakanka, rowerek czy jeździk. Są one bezpieczne i pomagają pozbyć się nadmiaru energii oraz ćwiczyć równowagę. Ten czas to także ogromny skok rozwojowy jeżeli chodzi o zdolności manualne, więc niezbędnymi akcesoriami są wszelkie zabawki do rysowania i malowania oraz tworzenia, takie jak plastelina, farby czy różnego rodzaju kredki.

Należy pamiętać, że dwulatki uwielbiają zabawy, w których mogą uczestniczyć z rodzicami lub z innymi dorosłymi, więc warto się również zaangażować. Rozwój społeczny to między innymi naśladowanie dorosłych. Dzieci pragną bawić się w kuchnię, sklep czy mamusię. Nie może więc im zabraknąć akcesoriów, które to umożliwią, takich jak zabawkowa kuchnia, naczynia, samochodziki, lalki, wózki i tym podobne. Oczywiście można malucha także angażować w codzienne czynności, takie jak wspólne prawdziwe przyrządzanie posiłków i sprzątanie. Trzeba wiedzieć, że zabawa dwulatka jest już znacznie bardziej świadoma niż niemowlęcia, więc wszystkie zabawki, jakie do niego trafią powinny pozwalać mu rozwijać wyobraźnię oraz różne rodzaje inteligencji, co zaprocentuje na przyszłość.

Leave a Reply