Nurkowanie – podwodna przygoda

Pływanie jest uważane za jedną z najbardziej naturalnych „czynności” człowieka, bowiem „pływamy” w wodach płodowych jeszcze przed narodzeniem. Może dlatego coraz większą popularność znajdują szkoły pływania dla niemowląt. Okazuje się wtedy, że takie maluszki bardzo szybko „uczą się” unoszenia na wodzie. A może po prostu nie muszą się uczyć, bo jest to dla nich nadal bardzo naturalny stan.

Trochę inaczej ma się sprawa z nurkowaniem, choć – jakby się na to popatrzyć bardziej wnikliwie – to jest to aktywność równie naturalna jak pływanie, w końcu w brzuchu mamy też nurkujemy. Okazuje się jednak, że nie do końca. Dlatego też tej umiejętności musimy się nauczyć.

szkoła nurkowania kraków

Miejscem, w którym możemy to uczynić jest szkoła nurkowania. W Krakowie istnieje kilka takich szkół, ale jedną z najbardziej znanych jest Just Dive. Zajęcia prowadzone przez profesjonalnych instruktorów, którzy w niejednym akwenie się już zanurzali, są adresowane do wszystkich grup wiekowych: dla dzieci, dla młodzieży,dla dorosłych, a nawet dla seniorów. Nie ma bowiem górnej granicy lat, która uprawniałaby do poznania podwodnego świata. Jeśli idzie o dolną granicę to stanowi ją wiek 10 lat czyli ten moment, gdy dziecko posiada już pewną sprawność fizyczną oraz dużą ciekawość świata. Te czynniki, obecne zresztą w człowieku w każdym wieku, są wykorzystywane na zajęciach szkoły nurkowania Just Dive w Krakowie. To zaś zapewnia sukces – zarówno tym, którzy dopiero poznają uroki tego sportu, jak i instruktorom.

kurs nurkowania kraków

W szkole nurkowania w Krakowie można zapoznać się zarówno z nurkowaniem dla czystej przyjemności, jak i z nurkowaniem z elementami ratownictwa, a także z nurkowaniem we wrakach i innych, niedostępnych dla ogółu, miejscach.

nurkowanie

Na pierwszym miejscu, oczywiście, znajduje się kwestia bezpieczeństwa. Na nią zwracają szczególną uwagę zarówno instruktorzy szkoły nurkowania w Krakowie, jak i uczniowie. Bo zarówno nauczyciel, jak i uczeń musi wiedzieć, jak się bezpiecznie zachowywać w wodzie – i musi chcieć tę wiedzę stosować w praktyce. Bez takiej postawy istnienie każdej szkoły nurkowania byłoby pozbawione sensu. Tymczasem wydaje się, że najlepsze lata dopiero przed nimi.

Leave a Reply