Rehabilitacja i fizjoterapia dzieci

Osiągnięcie jak najlepszych wyników w postępie rehabilitacji i fizjoterapii dziecięcej jest ściśle związane z jak najszybszym zdiagnozowaniem schorzenia.

Rehabilitacja dzieci

Nie zawsze schorzenie, wada wrodzona lub nawet nabyta u dziecka objawia się natychmiast po urodzeniu. Często trwa to jakiś czas, a zauważane jest, dopiero gdy dziecko według przyjętych norm nie rozwija się prawidłowo. Lekarz diagnozujący dolegliwość również nie zawsze zaleci odpowiednią rehabilitację, co powoduje nieraz nieodwracalne zmiany.

Wiele ośrodków rehabilitacyjnych w kraju zajmuje się głównie dziećmi starszymi natomiast nasza firma stawia na rehabilitację już od narodzin. Rozpoczęcie rehabilitacji i fizjoterapii w jak najwcześniejszym momencie sprawi, że dziecko dorastając będzie przyzwyczajone do codziennych ćwiczeń i nie będzie odczuwało dyskomfortu, wzrosną szanse na zatrzymanie lub cofnięcie choroby, a w najgorszym wypadku – można liczyć na znaczną poprawę w wykonywaniu codziennych czynności i lepszego radzenia sobie w życiu dorosłym.

rehabilitacja dzieci gdańsk

Fizjoterapia dzieci

Bardzo istotną sprawą jest również fizjoterapia u dzieci, która jako terapia wspomagająca rehabilitację zaskakująco dobrze jest przez najmłodszych odbierana.
Preferowane terapie to:
– NDT Bobath,
– Thera Suit,
– Kinesio Taping
i wiele innych.
Wszystkie metody terapii opracowane zostały przez wysokiej klasy specjalistów w danej dziedzinie.

Bogata oferta firmy Miomed to kompleksowa rehabilitacja i fizjoterapia w Gdańsku i Warszawie w bardzo szerokim zakresie; rehabilitacja ortopedyczna dzieci i dorosłych, rehabilitacja i fizjoterapia neurologiczna oraz medycyna sportowa.

Nasza firma, dzięki doskonale wyposażonym w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny gabinetom, a także ze względu na bardzo bogate, wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami w różnym wieku, osiąga znakomite wyniki w rehabilitacji i fizjoterapii. Nasza doświadczona kadra złożona ze specjalistów każdej preferowanej dziedziny, czuwa nad pacjentami również podczas wizyt domowych, co jest szczególnie ważne w rehabilitacji dzieci.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą firmy na stronie miomed.pl, a chętnych Państwa – do umówienia wizyty.

Leave a Reply